дома тагови Интер

таг: Интер

Најнови вести

Следните два гола на Левандовски скапо ќе ја чинат Барселона

Барселона го ангажира Роберт Левандовски од Баерн Минхен и тој се покажа како одлично засилување бидејќи постигна 14 гола на 16 натпревари во Ла...

Ливерпул ќе го продава Салах, а веќе ја одреди и цената

Англискиот гигант Ливерпул планира да го продаде Мохамед Салах на крајот на сезоната, а веќе е позната и неговата цена. Салах со години беше лидер...

Фудбалскиот сојуз на Италија ќе му одземе уште 20 бодови на Јувентус?

Фудбалскиот сојуз на Итлаија бара Јувентус да биде дополнително казнет со одземање на уште 20 бодови поради финансиска измама околу платите на фудбалерите за...

Енцо Фернандез: Среќен сум што ќе бидам дел од гордоста на Лондон

Челси го претстави Енцо Фернандез, кој доаѓа од Бенфика за 121 милион евра и ќе го носи дресот со број пет. Енцо потпиша договор на...

Тен Хаг ја сака титулата: Пласманот во финале не значи ништо!

Тренерот на Манчестер јунајтед, Ерик Тен Хаг им кажа на своите фудбалери дека нивниот пласман во финале не значи ништо, освен ако не го...

Младите фудбалери ги дознаа противниците во квалификациите за ЕП 2025

Македонската фудбалска репрезентација до 21 година ги дозна ривалите во квалификациите за пласман на Европското првенство (ЕП) во 2025. Шведска и Холандија ќе бидат најопасни...

„Марка“: Зошто Реал Мадрид не купува никого?

Реал Мадрид беше тивок во зимскиот преоден рок, иако се поврзуваа неколку фудбалери со преселба во шпанскиот гигант. Шпанска „Марка“ пишува дека ова не е...

„Кога ми е тешко, гледам снимки на Ѓоковиќ!“

Тенисерката од Романија, Андреа Присакариу откри дека го обожава српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, кој пред неколку дена го освои Австралијан опен по десетти пат. Присакариу...

Урнебесно: Јокиќ ги насмеа новинарите до солзи (Видео)

Денвер нагетс игра одлично оваа сезона и се наоѓа на првото место во Западната конференција со 35 победи и 16 порази. Најзаслужен за одличните резултати...

Миовски конечно даде гол, но Абердин никако да победи (Видео)

Абердин игра во очајна форма во последно време, а синоќа загуби од Сент Мирен (1-3) во меч во кој македонскиот напаѓач Бојан Миовски постигна...