дома тагови Иско

таг: Иско

Најнови вести

„Знам дека е тешко, но Меси не треба да се врати во Барселона!“

Барселона веќе некое време се обидува да потпише договор со аргентинскиот репрезентативец Лионел Меси, но има финансиски проблеми кои мора да ги реши во...

Бензема со емотивна порака: Сакав да се пензионирам во Реал, но…

Карим Бензема ќе потпише тригодишен договор со Ал-Итихад од Саудиска Арабија и ќе стане втора голема ѕвезда во нивниот шампионат, по Кристијано Роналдо кој...

Малдини доби отказ: Навивачите бараат Кардинале да замине од Милан!

Милан ја заврши сезоната на четврто место во Серија А, по што сите се надеваа дека летово ќе се изгради екипа која може да...

Тикет на денот (вторник, 06.06.2023)

До крајот на наредниот викенд ќе имаме натпревари од баражот за опстанок или за влез во повисок ранг, како и европски купови. Од наредната...

Кејн прифатил трансфер во Реал Мадрид – ќе потпише тригодишен договор?

Англискиот напаѓач Хари Кејн заминува од Тотнем ова лето, а како негова следна дестинација се споменува Реал Мадрид кој остана без францускиот голгетер Карим...

Шакира „уловена“ со новиот љубовник на вечера (Фото)

Атрактивната пејачка Шакира пред неколку месеци се раздели со поранешниот партнер и фудбалер, Жерар Пике, кој ја изневери со помлада девојка. Колумбијката потоа објави неколку...

„И Господ плачеше поради пензијата на Ибрахимовиќ“

Златан Ибрахимовиќ вчера ја заврши кариерата и се збогуваше со навивачите на Милан на „Сан Сиро“ по последниот меч во сезоната против Верона. Швеѓанецот со...

Ла Лига даде дозвола: Барселона може да го врати Меси!

Шпанската Ла Лига дала зелено светло за планираниот буџет на Барселона, а тоа значи дека Лионел Меси ќе може да се врати во каталонскиот...

Ливерпул го договори првото засилување, па Клоп почна преговори со уште двајца играчи!

Поранешниот англиски шампион Ливерпул го договори првото засилување за следната сезона, а станува збор за Алексис Мак Алистер од Брајтон за сума од 65...

Познати се деталите: Бензема ги потпиша документите со Ал Итихад

Францускиот напаѓач Карим Бензема вчера соопшти дека го напушта Реал Мадрид, по што денеска новинарот Фабрицио Романо објави дека ги потпишал документите со неговиот...