дома тагови италија

таг: италија

Најнови вести

Кои се опциите за Меси – Барселона, ПСЖ или Интер Мајами?

Аргентинскиот фудбалер Лионел Меси има договор со ПСЖ до крајот на сезоната, а веќе се шпекулира во медиумите каде ќе ја продолжи кариерата. Меси има...

Осимен пред дербито со Милан ја загубил среќната амајлија!

Напаѓачот на Наполи, Виктор Осимен игра одлично оваа сезона и го води својот тим кон Скудетото, но пред дербито со Милан си ја загубил...

Адетокумпо со глава удри кошаркар на Бостон (Видео)

Милвоки бакс доживеа дебакл против Бостон селтикс (99-140), а тоа предизвика нервоза кај најдобриот тим на Истокот во НБА-лигата. Танасис Адетокумпо, братот на еден до...

Реал Мадрид сака да ја засили одбраната со дефанзивец на Баерн Минхен

Ферланд Менди е прв избор во Реал Мадрид веќе неколку сезони, но неговите настапи не се најдобри и затоа раководството бара ново решение во...

ФИА укина една од најголемите традиции во Ф1

ФИА реши да укине една од најголемите традиции во светот на Формула 1, па така од трката за Големата награда на Австралија повеќе не...

Може ли Манчестер јунајтед без Рашфорд и Касемиро против Њукасл?

Манчестер јунајтед гостува кај незгодниот Њукасл, кој се бори за место во Лигата на шампиони (ЛШ), а екипата на Ерик Тен Хаг се соочува...

Алкараз не знае да загуби сет во Мајами

Шпанскиот тенисер Карлос Алкараз е на добар пат да го освои турнирот во Мајами и да го задржи првото место на АТП-листата, откако синоќа...

Леброн ќе игра заедно со Дончиќ!?

Американскиот новинар Бил Симонс објави луда прогноза за следната сезона, што според многумина е тешка за остварување, а станува збор за иднината на Леброн...

Барселона следната сезона нема да игра на „Камп Ноу“

Каталонскиот гигант Барселона мораше да направи големи промени по доаѓањето на Жоан Лапорта на претседателското столче бидејќи екипата се соочува со сериозни финансиски проблеми. Лапорта...

Рамос доби понуда со шест пати поголема плата од таа што ја добива во...

Шпанскиот дефанзивец Серхио Рамос има договор со францускиот гигант ПСЖ до крајот на сезоната, а засега не е сигурен дека ќе остане во Париз. ПСЖ...