Тевез за неговиот однос со Фергусон: Невозможно е да се разговара со тој старец…


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


Аргентинецот Карлос Тевез раскажа дел од своите спомени додека го носеше дресот на Манчестер јунајтед од 2007 до 2009 година.

Тевез не се сложувал најдобро со Сер Алекс Фергусон, кој ги предводеше „ѓаволите“ во тоа време.

„Фергусон верува дека е претседател на Англија. Со тој старец е невозможно да се разговара, зашто секогаш ќе бидете поразени. Сепак, мислам дека згреши што ме остави во финалето на Лигата на шампиони во Рим против Барселона. Заминав незаоволен од Јунајтед. Тоа беше такво време. Сепак, Фергусон го почитувам како човек и тренер“, вели Тевез.