Тикет на денот (недела, 20.11.2022)


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Веќе од денес започнува новото издание на Светското првенство кое ќе се игра во Катар, па пред нас се доста возбудливи натпревар. Во однос на останатите натпревари, пауза нема да се прави во некои пониски лиги, па ние и понатаму продолжуваме со нашиот тикет на денот.

Еибар – Алавес – ГГ @ 2.20 во Mozzart

Првиот дуел од неделниот тикет ни доаѓа од горниот дел на табелата во шпанската Сегунда лига. Се сретнуваат екипите на Еибар и Алавес. Домаќините се во одлична форма и немаат пораз на последните четири натпревари, поточно на тие дуели запишаа две победи и две реми. Алавес од друга страна е на лидерското место и важи за еден од поголемите фаворити за преселба во шпанската елита и веруваме дека нема лесно да ја препуштат оваа позиција. Ние решивме да го избегнеме конечниот исход и да ви дадеме предлог на голови. Типуваме ГГ со квота 2.20 во Mozzart.

Сан Донато – Ентела – 2 @ 2.02 во Bet365

Сан Донато е тим кој се наоѓа на дното на табелата во италијанската Серија Ц – група Б и ако продолжат со ова темпо им се заканува елиминација во понизок ранг. Тие во 13 изиграни натпревари имаат запишано само една победа, односно имаат собрано вкупно 8 бода и тоа е навистина премалку. Ентела од друга страна е во топ зоната, а нивните амбиции се насочени кон пласман во Серија Б. Тоа воопшто нема да биде лесна задача со оглед на големата конкуренција во овој ранг. Како и да е, Ентела е далеку поквалитетен тим, па очекуваме победа за нив. Наш предлог е 2 со квота 2.02 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.44

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk