Тикет на денот (петок, 18.11.2022)


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Подолг период сме немале ваков петок со слаба понуда, но тоа не значи дека ние ќе ви оставиме без предлог тикет за денес.

Офенбах – Триер – 1/1 @ 2.00 во Mozzart

Овде имаме дуел на две екипи различни по квалитет. Домаќините одлично се снаоѓаат досега, но и покрај тоа заостануваат зад лидерската позиција со солидна разлика, а тоа е единственото место кое води во повисок ранг. Триер од друга страна е дел од црвената зона и ако продолжат со ова темпо дефинитивно ќе имаат проблеми околу опстанокот со оглед на фактот што конуренцијата е огромна. Како и да е, Офенбах овде очекуваме да доминира и предлагаме да изиграте 1/1 со квота 2.00 во Mozzart.

Гранада – Албасете – ГГ @ 2.15 во Bet365

И двете екипи на овој дуел влегуваат со прилично лошо расположение и лоша форма. Доказ за тоа ни се резултатите од последните натпревари каде што двата тима имаат запишано само по една победа. Домаќините досега исто како и гостите успеаа да соберат по 22 бода и се наоѓаат на првата половина на табелата, поточно на 8-то и 9-то место. Гранада имаше амбиции за да се врати во Ла Лига, но како што стојат работите во моментов тоа ќе биде тешка задача. Албасете би биле задоволни само со навремен опстанок и се на прав пат да го остварат тоа. Овде очекуваме најмалку по еден погодок на двете страни и предлагаме ГГ со квота 2.15 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.30

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk