Уште еден офанзивец на мета на Ливерпул


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Јирген Клоп е заинтересиран за фудбалерот на Њукасл.

Според Дејли Мирор, Ливерпул е спремен да ја плати откупната клаузула за Андрос Таусенд кој сигурно ќе го напушти Њукасл.

После тоа што Њукасл испадна во Чемпионшип, откупната клаузула на Таусенд изнесува 10.5 милиони фунти.

За него интерес покажаа и Кристал Палас, Саутемптон и Вест Хем и се очекува голема борба на премиерлигашите за овој фудбалер.

Таусенд најголемиот дел од својата кариера го помина во Тотенхем, па во период од 8 години играше како позајмен фудбалер во 9 различни клубови пред да го откупи Њукасл.