ЖРК Вардар поминаа добро во ждребот – Астраханочка, ФТЦ и победникот од квалификациската група 2


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Денес се одржа жребот за ЛШ за следната сезона.

Вардарки беа носители на групата и се паднаа во група Б.

Против македонскиот клуб ќе играат рускиот клуб  Астраханочка, ФТЦ Реил Карго од Унгарија и победникот од квалификациската група 2.