Голем пех за Евертон и Ирска, Тејлор со страшен старт ја скрши ногата на Колман!

Ireland's Seamus Coleman is taken off the pitch injured during their 2018 World Cup Group D qualifying soccer match against Wales at the Aviva Stadium, Dublin, Ireland, Friday, March 24, 2017. (Brian Lawless/PA via AP)

Во натпреварот меѓу република Ирска и Велс, кој е завршен без победник, голем пех му се случи на фудбалерот на Евертон Шејмун Колман.

Ирска и Велс одиграа без голови, а мечот го одбележа и ужасен старт на левиот бек на велшкиот репрезентативец Нил Тејлор над десниот бек на Ирска Колман.

Дефанзивецот на Астон Вила крајно невнимателно стартуваше, и во лет му ја скрши ногата на фудбалерот на репрезентацијата на Ирска.

Јасно одма е исклучен, а несреќниот Колман, на кого повредите му чести, дефинитивно му претстои долго опоравување.

Сликата на која оваа скршеница се гледа, може да ја погледнете во продолжение, но не препорачуваме тоа да го направите доколку имате слаб желудник.