Откриен е идентитетот на Албанката која привлече внимане на ЕВРО


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Моментално најпопуларната жена на Европското првенство е навивачката на Албанија која со својот изглед на мечот Франција – Албанија во воодушеви светот.

Нејзината слика од споменатиот меч ја воодушеви комплетната фудбалска јавност, а конечно е познат нејзниот идентитет, односно фудбалскиот клуб за кој навива отсекогаш. Се работи за Албанката со име Рике Рочи која е позната навивачка на италијанскиот фудбалски гигант Милан.

По потекло е Албанка, но е жител  на Италија, и е редовен навичач на својот Милан кој го следи на Сан Сиро секој пат кога Росонерите играат.