Нова понуда на Барселона за Нејмар

Најскапиот фудбалер на светот не крие дека сака да го напушти ПСЖ, а оваа желба би можела да му се оствари до крајот на преодниот рок.

Нејмар се поврзува со великаните Реал Мадрид и Барселона. За сега поблиску е до својот поранешен клуб Барселона, а преговорите за размена со ПСЖ се во тек.

Многубројни угледнио медиуми пренесоа дека каталонскиот великан пратил исклучително занимлива понуда до францускиот првак, а таа содржи двајца фудбалери и пари.

Понудени се Филипе Кутињо и Иван Ракитиќ и 100 милиони евра, што е секако примамлива понуда.