Меси го пропушта првиот меч од сезоната

Лионел Меси го ќе го пропушти првиот меч од Ла Лига оваа сезона.

Неговиот тим утре ќе ја отвори нвоата сезона во Шпанија против Атлетик Билбао.

Меси ги пропушти припремите во САД и пријателските натпревари против Наполи минатата седмица, бидејќи не е опоравен од повредата.

Аргентинецот доби повреда на листот на еден тренинг, а од тогаш тренира одвоено од своите соиграчи. Сепакм денес Валверде потврди дека ќе го пропушти првиот меч во сезоната и тоа за да не ризикува за нова повреда.