Маестро Левандовски за 15 минути даде четири гола, Тотенхем од 0-2 го сврте мечот на 4-2 (ВИДЕО)

Многу голови беа постигнати на натпреварите во петтото коло од Лигата на шампиони во групата Б, а победи остварија и Баерн Минхен и Тотенхем.

Баварците беа голем фавори и на крајот тоа го оправдаа, а неверојатна ноќ имаше Роберт Левандовски, кој постигна четири гола.

Најпрво Леон Горецка погоди во 14. минута, а потоа Левандовски од 53. до 68. минута успеа да постигне дури четири погодоци. Додека Толисо го постигна последниот погодок за Баварците.

Жозе Мурињо запиша домашен триумф со Тотенхем, а неговиот тим имаше многу проблеми во прво полувреме со олимпијакос.

Грците водеа со 2-0 по 19 минути, но англискиот премиерлига успеа на крајот да слави со 4-2.