Заза и Евра пак ќе играат во ист клуб?

0

Јувентус прави промени во тимот, веќе многу измени се најавени.

Заза летото отиде на позајмица во Вест Хем, но после 6 месеци авантура во Лондон тој е вратен назад во Торино, а на излезните врати веќе некое време е и Патрик Евра.

Италијанските медиуми потврдија дека Евра и Заза се веќе на прагот од Торино, понуда наводно стигнала од Валенсија која ги сака и двајцата во пакет.

Агентот на Заза потврди дека единствено со Валенсија се во контакт, за Евра нема ништо уште, само шпекулацијата дека ќе се врати во Манчестер Јунајтед што и не е баш за верување.

Share.