На Конте му треба „аспирин„

during the Bundesliga match between Bayer Leverkusen and SV Darmstadt 98 at BayArena on September 12, 2015 in Leverkusen, Germany.

Наводно, Челси испратил понуда за Хакан Чалханоглу, одличниот Турчин во дресот на Леверкузен.

Според замислата на Конте, Хакан ќе го замени Оскар во составот на Челси.

Сеуште од Леверкузен одговор на понудата нема, но се чини дека од Леверкузен мислат дека понудата на Челси е прениска за да биде прифатена.

Овој фудбалер беше и желба на Мурињо, има договор до 2019, но многу е тешко Леверкузен да се откаже од најдобриот играч во својот тим.

Леверкузен своевремено го купи за 15 милиони евра, сега вреди веројатно дупло повеќе.

Advertisements