Заинтересираните страни послушно слушаа: Вест Хем ја одреди цената за својот играч

0

Димитри Паје би можел да го напушти наскоро Вест Хем.

За него заинтересиран е Марсеј кој е подготвен да го донесе во нивни редови 29-годишниот играч.

Во Вест Хем се свесни дека ќе го изгубат Паје, па веќе ја одредија и неговата цена. Таа ќе изнесува 35 милиони фунти.

Наводно и Манчестер Јунајтед ќе се обиде да го донесе овој играч.

Тој досега има играно за Екселсиор, Нант, Сент Етјен, Лил и Марсеј, а за Франција одигра 32 натпревари и постигна 8 голови.

Share.