Нејмар никогаш повеќе во Париз: Ова е понудата за Бразилецот?

0

Лут е на татко му, барем така им кажал на пријателите, а сумата која ја бара ПСЖ е преголема.

Шпанските медиуми пишуваат дека таткото на Нејмар нема никогаш повеќе да го носи дресот на ПСЖ.

Тој имал состанок со претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез и барал од него да направи се за Нејмар ова лето да премине во Реал Мадрид,

Трансферот на Нејмар во Реал Мадрид најверојатно ќе изнесува 400 милиони евра.

Share.