„И да играме голи, сите ќе гледаат во еден фудбалер“

0

Екипата на Ливерпул ќе се бори за трофејот во Лигата на шампиони сезонава. Тие преку Рома ќе се борат за финале во европското натпреварување.

Клоп е познат како голем мотиватор, а пред натпреварот против Манчестер сити даде интересен предлог.

„Имаме добар тим и на сите им се допаѓа тоа што се случува околу Салах. Пред натпреварот против Сити им реков на играчите: Ајде да излеземе голи, никој нема да забележи зашто сите гледаат во Салах“, се пошегува Германецот.

Advertisements
loading...
Share.