„Роналдо може да им го донесе пехарот од Лигата на шампионите на Јуве“

Менаџерот на Ронадло, Менеш е уверен дека Кристијано може да му го доведе трофејот од Лигата на шампионите на Јувентус.

Менедеш има големо поверение во РОналдо, кој дури и го прогласи за најдобар играч во историјата на фудбалот.

„Во Манчестер Јунајтед беше најдобар играч во клупската историја, така беше и со Реал Мадрид, а така ќе биде и со Јувентус. Мислам дека Роналдо ќе му го донесе трофејот од ЛШ на Јуве“, порача Мендеш.

Инаку, Роналдо со Јувентус потпиша четиригодишен договор, а официјално беше претставен вчера.

Advertisements