Вардар со вториот тим претрпе тежок пораз од Мешков Брест во СЕХА Лигата

0

Ракометарите на Вардар во видно подмладен состав без главните играчи од првиот тим и без Гарсија Парондо претрпе висок пораз од Мешков Бресто со 35:20.

Ова е највисокиот пораз на „црвено црните“ во меѓусебните дуели со клубот од Белорусија. Вардарци на гостувањето во Брест отпатуваа само со 11 ракометари од кои само Гедбан, Војводиќ, Поповски, Недановски и Мишевски беа дел од првиот тим.

Вардар само на почетокот имаше предност, но потоа домаќините во целост ја презедоа играта и може да се каже дека само тие постоеја на теренот.

Јања Војводиќ со пет голови беше најпрецизен меѓу Вардарци, додека Гедбан на голманската позиција имаше само пет одбрани.

Advertisements
loading...
Share.