Борко е ѕвер – запиша 18 одбрани и постигна четири голови против Порто!

Македонскиот голман Борко Ристовски бранеше одлично на голот против Порто, но за жал Вардар не успеа да триумфира откако прими гол во последната секунда за 25-25.

Ристовски во мечот од Лигата на шампиони ги запре нападите на португалскиот тим, а притоа успеа да постигне и неколку голови.

Голманот ја „спушти ролетната“ и запиша дури 18 одбрани, а притоа постигна и четири погодоци во мрежата на Порто, што е навистина неверојатно.