Брестовац без неколку стандардни ракометари за дуелите против Турција и Грузија

Македонската ракометна репрезентација за време ЕХФ-неделата од 21 до 27 октомври ќе имаат два пријателски меча против Турција и Грузија, а селекторот на ракометарите, Данило Брестовац ги соопшти повиканите играчи.

Брестовац во екипата ќе има многу млади ракометари, а притоа ќе недостигаат и неколку стандардни ракометари, па помладите ќе добијат шанса да се покажат.