Најнови вести

Азар го критикуваа, ама тој најде начин како да ги замолчи навивачите на Реал...

Реал Мадрид беше елиминиран од Лигата на шампиони (ЛШ) откако загуби од Челси во Лондон со 0-2. За Реал Мадрид заврши патот во ЛШ, а...

Македонија ги дозна ривалите за ЕП 2022, пак ќе играме со Данска!

Македонската ракометна репрезентација ги доби ривалите во групата за Европското првенство (ЕП), кое ќе се одржи во 2022 година. Македонија и имаше најдобите квалификации во...

Легендите на Реал Мадрид го нападнаа Зидан: Ти си виновен, ништо не направи како...

Легендата на Реал Мадрид, Предраг Мијатовиќ знае како се освојува Лигата на шампиони зашто ја врати европската круна на „Сантијаго Бернабеу“ по 32 години. Исто...

Поради маларија мина низ пекол: Најлошиот момент во мојот живот, ништо не ми помагаше…

Фудбалерот на Арсенал, Пјер Емерик Обамејанг минатиот месец мина низ вистински пекол поради маларија со која се зарази на репрезентативниот собир во Габон. Обамејанг по...

„АС“ откри дали Зидан ќе остане тренер на Реал Мадрид?

Тренерот Зинедин Зидан имаше големи проблеми со повреди сезонава и поради тоа запиша полоши резултати од претходно, а синоќа испадна и од полуфиналето во...

Згодната Дилета ги менува мажите – пак во прегратка на еден од љубовниците! 📸

Приватниот живот на италијанската водителка Дилета Леота е една од главните теми во италијанските медиуми веќе одреден период. Бурниот љубовен живот често е тема на...

Тухел по триумфот против Реал Мадрид: Сите ни се плашат!

Тренерот на Челси, Томас Тухел смета дека неговата екипа заслужено се пласираше во финале на Лигата на шампиони (ЛШ), каде што ќе се соочи...

Интересна сцена на „Стемфорд бриџ“: Излезе на теренот и почна да вика! 📸

Челси се пласираше во финалето на Лигата на шампиони (ЛШ) откако вчера на домашен терен го совлада Реал Мадрид со 2-0 и со вкупни...

Жиру синоќа одигра 17 секунди, ама може да му се смее на Бензема

Челси минатата ноќ обезбеди финале во Лигата на шампиони (ЛШ), откако во реваншот со Реал Мадрид славеше со 2-0, па сега во финале ги...

Мејведер ја избркал згодната вереничка од домот за да се фокусира на следниот меч...

Боксерската легенда Флојд Мејведер реши да ја избрка вереничката Ана Монро од својот луксузен дом за да може да се фокусира на неговиот следен...