Димитри Паје доби нова понуда


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Фудбалерот на Вест Хем, Димитри Паје доби нова понуда.

Фантастичниот француски фудбалер на масата има понуда од Интер. Нероазурите за 29-годишниот фудбалер нудат 44 милиони евра.

Паје исто така се поврзува и со шпанските гиганти, Реал Мадрид и Барселона. Сепак, понуда на адреса на Вест Хем од овие два клуба нема, па засега клубот од Џузепе Меаца единствено направи чекор.

Французинот стигна во Вест Хем од Олимпиик Марсеј  минатата сезона, а во првата сезона импресионираше.