Хрватска ќе му ја удри „клоцата“ на Хорват


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Хрвое Хорват ја налути хрватската јавност и дел од ракометните легенди поради неговиот однос со новинарката по мечот со Бахреин, а сега се појавија шпекулации дека ќе добие отказ.

Ракометниот сојуз на Хрватска не е задоволен од резултатите и го смета настапот на Мундијалот како неуспешен, а конечната анализа на Лино Червар ќе влијае врз одлуката за иднината на Хорват.

Хорват му беше помошник на Червар на последниот мандат, по што го наследи на кормилото, но не се прослави на Светското првенство.

Конечната одлука за иднината на Хорват се очекува во следните денови.