Иниеста крунисан за Крал на Светските и Европските првенства


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Овој Шпански играч за врска има феноменални спомени, од Светските и Европските мундијали.

Синоќа за играч на натпреварот е избран Андрес Иниеста, ова за овој маестрален играч за врска веќе е е деветти пат на ЕВРО или СП да биде избран за МВП на натпреварот.

Навистина  постави импресивен рекорд, и најверојатно уште долго ќе чекаме за доаѓање на „нов“ Иниеста.