Италија не е Словачка


Роналдо и со 39 години ја предводи Португалија! ↓↓↓


Фудбалерот на германската репрезентација, Марио Гомез, истакна дека Италија ќе биде вистински тест за неговата репрезентација на Европското првенство.

“Италија не е Словачка. Ќе биде тоа тежок натпревар”– изјави Гомез.

Светските шампиони ги во групната фаза славеа против Украина и Сверна Ирска, одиграа реми без голови против Полска, а во осминафиналето беа подобри од Словачка.

“За мене е важно тоа што сме европски шампиони, а сега сакаме да ја освоиме и европската титула”.

“Нашата игра не беше совршена и секако дека има работи кои треба да ги поправиме… Натпреварот против Италија ќе биде тежок и возбудлив, а верувам дека и Италија го мисли истото”– додаде германскиот напаѓач.