„Ќе треба време ова да се сфати…”


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Селекторот на фудбалската француска реперзентација, Дидее Дешан изјави дека чувствува “огромно разочарување” по поразот во финалето од ЕП.

Португалија после продолженијата го совлада домаќинот Франција со 1:0.

“Имавме голема шанса да бидеме шампиони и не ја искористивме. Не постојат зборови со кое може да се искаже ова чувство. Ќе треба време ова да се сфати.Заедно патевме, победувавме и на крајот изгубивме .Тешко е, но ми се допаѓа што остававме тим”, рече Дешан за француската телевизија М6 одма после натпреварот.

“Ќе беше чудо, да би можеле овој трофеј да го задржиме дома, но тоа не се случи.”,рече тренерот кој како играч ја освои титулата во 2000 година на ЕП.