Моќна порака од Ристовски по триумфот на Вардар (Фото)


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Ракометарите на Вардар вчера триумфираа со 31-24 во првото дерби за титулата против Пелистер, па така направија чекор напред кон нов трофеј.

Вардарци беа подобри во двете полувремиња и заслужија триумф, а по натпреварот следеше моќна порака од голманот Борко Ристовски.

„И покрај сè… Против сите што сакаат да нè нема. Ова е тоа што ја одржува екипата, ЕДИНСТВО, СРЦЕ И ХРАБРОСТ. ЕКИПИШТЕ“, напиша Ристовски.