Моментот кога Чупиќ му „списка“ на Алушовски (ВИДЕО)

Вардар загуби во финалето на СЕХА-лигата од Веспрем, а при крајот на првото полувреме се случи инцидент меѓу тренерот Стевче Алушовски и ракометарот Иван Чупиќ.

Чупиќ се изнервира и му „списка“ на Алушовски во еден момент дека „20 минути ги молел ракометарите да играат“, по што реагираше и тренерот.