Најубавата српска судијка повеќе не личи на себе: Во Маријана сите беа заљубени, но сега…

Една од најубавите жени во тенисот, српската судијка Маријана Вељковиќ, која ја делеше правдата на некои од најголемите турнири го променила личниот опис со пластични операции.

Иако во претходните години тениските навивачи беа воодушевени од нејзината убавина, сепак таа посакала да изгледа поразлично и сега е тешко да се препознае жена која во минатото ги замолче Роџер Федерер и Ник Кирјос.

При гостувањето во една телевизиска емисија Марија го покажа новиот изглед, а најголема промена доживеаа усните и останатите делови од лицето, кои ја прават непрепознатлива.