Нема подобар во мометнов: Левандовски покажа дека е мајстор! (Видео)


Роналдо нека се пази, Мароко гази - 19 ден ↓↓↓Полскиот напаѓач Роберт Левандовски во моментов е најдобар напаѓач во светот, а тоа го покажува на секој натпревар.

Барселона води на гостувањето кај Мајорка со 1-0, а најзаслужен за тоа е Левандовски, кој повторно се запиша во листата на стрелци и тоа беше негов деветти гол во Ла Лига сезонава.

Левандвоски потпиша ова лето за Барселона, откако претходно побара од Баерн Минхен да го продаде затоа што не сакаше да игра во Бундеслигата.