Реал Мадрид води жестока битка со Барселона за шпански репрезентативец!

    Барселона и Реал Мадрид во јануари ќе се борат за ист фудбалер. Станува збор за 23-годишниот Фабијан Руиз, кој во моментов настапува за Наполи.

    Руиз ја започна кариерата во Бетис, а откако одигра 59 меча за првиот тим, минатото лето потпиша за Наполи, кадешто се прилагоди одлично.

    Минатата сезона Шпанецот одигра 40 меча за Наполи и постигна седум гола, а игра добро и на стартот на оваа сезона, па поради тоа двата шпански гиганти ќе се обидат во јануари да го добијат неговиот потпис.

    Наполи е во најдобра ситуација во моментов, поради тоа што Руиз нема откупна клаузула, па може да бара голема сума за неговиот потпис.