Рома пушта свој играч во Англија?


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Фудбалерот на Рома Василис Торосидис бара ангажман во англиската премиер лига. Триесетгодишниот грчки фудбалер пристигна во Рома на почетокот во 2013 година од Олимпијакос, а договорот со Римјаните го врзува уште една година.

 “Постои интерес од Англија и од некои италијански клубови. Наскоро ќе бидам во Лондон и ќе имам некои состаноци. Ќе видиме како ќе се одвива ситуацијата”, изјави неговиот агент Георге Казианис за Tuttomercatoweb.

Гркот изрази желба да игра на Островот, па е за очекување дека Рома ќе го пушти да оди.