дома тагови лига на шампиони

таг: лига на шампиони

Најнови вести

Традицијата нема да се прекрши: Реал Мадрид по СП во Катар ќе купи нови...

Реал Мадрид повторно ќе купува фудбалери кои имале добар настап на Мундијалот, па така шпанскиот гигант сега е заинтересиран за неколку ѕвезди кои играат...

Австралија се пласира во осминафинале, Франција на колена пред Тунис (Видео)

Австралија се пласира во осминафинале на Светското првенство (СП), откако го освои второто место, и тоа зад лидерот Франција, која загуби од Тунис со...

Тен Хаг преку свој агент во Јунајтед носи напаѓач кој сее страв на Мундијалот

Тренерот на Манчестер јунајтед, Ерик Тен Хаг избра фудбалер кој ќе биде замена за Кристијано Роналдо во премиерлигашот. Роналдо си замина пред неколку дена од...

Влаховиќ за љубовната афера: Нема што да кажам, тоа се глупости!

Српскиот репрезентативец Душан Влаховиќ е во центар на внимание поради наводна љубовна афера со сопругата на голманот Предраг Рајковиќ. Влаховиќ реагираше по шпекулациите во медиумите...

Бразилецот си нема мир: Пеле заврши во болница, ситуацијата е критична!

Поранешниот бразилски фудбалер и легенда, Пеле повторно е во болница откако неговата здравствена состојба се влошила. Пеле веќе подолг период води битка со ракот, а...

Белгија се рапаѓа пред Хрватска: Две ѕвезди не зборат со години поради девојки!

Репрезентацијата на Белгија стигна како еден од фаворитите на Светското првенство (СП) во Катар, но сепак не им се реализираат плановите како што очекуваа...

Молк во Америка: Ги однесе во осминафинале, па се јави од болница (Фото)

Кристијан Пулишиќ го постигна единствениот гол во победата на САД против Иран со кој им обезбеди осминафинале на Мундијалот во Катар, но потоа заврши...

Меси против Левандовски: ТЈ уште еднаш – Аргентина нема тим за титула!

На Светското првенство во Катар денес не очекуваат нови четири натпревари од третото коло, а секако дека дербито го играат Полска и Аргентина. Фаворитите во...

Обвинетите за убиството на ракометарот Тот добија затворски казни!

Судискиот совет во Основниот суд Скопје денеска донесе пресуда за обвинетите за убиството на ракометарот на Бутел, Денис Тот. Анџело Ѓорѓиевски, Клементина Левковска и Андреј...

Алегри ги „преживеа“ големите промени во Јувентус

Италијанскиот тренер Масимилијано Алегри ќе остане во Јувентус до крајот на сезоната без разлика големите промени кои се случуваат во поранешниот шампион. Андреа Ањели заедно...