Вардар пред шест години за првпат ја покори Европа (Видео)


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Македонскиот ракометен гигант Вардар пред шест години го освои првиот европски пехар, откако во финалето на Лигата на шампиони славеше против ПСЖ со 24-23.

Голманот Штербик беше одличен на натпреварот, а Дибиров постигна дури шест голови во победата на „црвено-црните“, додека херој беше Чупиќ кој го постигна последниот гол на дуелот.