Васкез испрати специјална порака до Крос (Фото)


Чекаме казна за Даку! (ја дочекавме) ↓↓↓


Тони Крос соопшти дека ќе замине во пензија по крајот на Европското првенство (ЕП), каде што ќе настапи со Германија.

Крос на крајот на сезоната се збогува најпрво со „кралевите“, а потоа и со цела Германија затоа што смета дека е време да замине на одмор.

Пристигнаа голем број пораки до Крос, а меѓу нив беше и една од Лукас Васкез.

„Ме зае*а. Една од најголемите привилегии беше да се игра покрај тебе. Колку заеднички моменти и колку многу успеси. Ти си легенда. Ти посакувам сè најдобро“, порача Васкез.