Вилдоза даде тројка, која го збесна коментаторот (Видео)


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


Кошаркарите на Црвена Звезда триумфираа со 100-95 против Цедевита Олимпија во 16. коло од АБА-лигата, а неверојатен на паркетот беше Лука Вилдоза.

Вилдоза на крајот на првото полувреме предизвика еуфорија на трибините, откако постигна маестрална тројка од половина терен.