„Жал ми е, тие работи ги работев несвесно“


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Германскиот селектор Јоаким Лев се огласи поради грозните работи кои ги работеше во текот на натпреварот против Украина.

Камерите Лев го уловија како ги пика рацете во ѓаќите и ги мириса прстите.

Поради тоа беше на удар на критики, а не му е ова прв пат да прави такви гадости.

„Ќе пробам да се однесувам подруго во иднина. Ги видов сликите, очигледно некои работи понекогаш ги работите несвесно. Тоа се случи и навистина ми е жал“, изјави Лев.

Лев, за тоа зборуваше во преспрет на мечот со Полска, а Лукас Подолски застана во негова одбрана, изјавувајќи дека „сите понекогаш правиме такви работи“.