„Вториот гол не нокаутираше!“

0

Един Џеко вчера постигна хет-трик во убедливата победа на Рома против Виљареал.

Рома победи со 4:0, а Џеко играше одлично во овој натпревар.

Тренерот на Виљареал изјави дека верува дека резултатот од 4:0 не е фер.

„Искрено, вториот гол на Рома се смени. Игравме добро во 15 минути од 2-то полувреме, но вториот гол не нокаутираше. Овој резултат не дава целосна слика на натпреварот.“

„Веројатно завршивме со настапот во Европската лига. Сега ќе се фокусираме на Ла Лига и не смееме да изгубиме концентрација по овој пораз. Вакви работи им се случуваат на сите.“

Виљареал е на 6-то  место со 36 бодови и до крајот на сезоната ќе се бори за пласман во европските натпреварувања.

Share.