„Јасно е дека не чека возбудлива трка!“


Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал!↓↓↓Луис Хамилтон стигна до пол позицијата на првата трка за ГН на Австралија.

Беше ова 4-та пол позиција за Хамилтон во Австралија, а вкупно 6-та во кариерата и јасно му е дека се оди добро на таа патека.

Сепак, тој вели дека очекува возбудлива трка.

„Разликите се мали и тоа е јасно. Не чека возбудлива трка. Не го почнав денот најдобро. Се чувствува одлично во текот на викендот, но денес имав чувство дека не е се во ред. Круговите не беа совршени. Морам да се наспијам и да се вратма уште подобар.“

Трката започнува утре од 07.00 часот.