Бејл повторно постигна фантастичен гол од слободен удар! (Видео)


Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓


После првото полувреме, Велс против Англија водио со 1:0 со голот на Герет Бејл од слободен удср од триесет метри!

Тој гол можете да го погледнете во прилогот.