Еве што се случи кога Погба и Гризман последен пат не играа за Франција


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Селекторот на Франција, ги изнеади сите со првите единаесетимина за натпреварот против Албанија, а статистиката говори дека тоа би можело скапо да ги чини “Галските петли”.
Репрезентацијата на Франција во овој момент го игра натпреварот против Албанија, а селекторот на домаќинот избра прилично неочекуван тим.
Кормиларот на “Галските петли” од првите 11 ги изостави Пол Погба и Антоан Гризман.
Последен пат кога Погба или Гризман не започнале натпревар за Франција, тие беа поразени со 2:0 и тоа во натпреварот против Англија.
Јасно е дека Франција и без нив е далеку поквалитетна од Албанија, но не е на одмет да се знае овој куриозитет.