Неверојатна статистика: Мечот кој е во тек е прв без шут во рамките на голот ова ЕВРО


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Завршено е првото полувреме на натпреварот меѓу Франција и Албанија во рамките на второто коло од група А на ЕП во Франција.

Иако се очекуваше апсолутна доминација на Франција на овој натпревар, гледачите немаа ништо апсолутно да видат на овој меч, барем кога е во прашање завршниот период. Поради тоа, неверојатно звучи факртот дека ова е прв натпревар на ЕП во оваа година каде што немаше ниту еден шут во првото полувреме на двете екипи.

Франција до диктираше темпото на игра, но низ играта не создадоа ниту една шанса, па на Албанците треба да им се честита кога е во прашање таткиката. Останува да се види како ќе ја постават играта кога Пол Погба и Антоан Гризман ќе влезат во игра.