дома тагови Real madrid

таг: real madrid

Најнови вести

Ибрахимовиќ си го честиташе роденденот со Ферари од 2,2 милиони евра (Фото)

Шведскиот напаѓач Златан Ибрахимовиќ денеска полни 41 година, а уште еднаш покажа дека знае да ужива во животот. Ибрахимовиќ си го купи најубавиот подарок на...

Игуаин во солзи најави крај на кариерата (Видео)

Аргентинскиот напаѓач Гонзало Игуаин на прес-конференција во солзи соопшти дека ќе оди во пензија на крајот на сезоната во САД. На прес-конференцијата беа присутни новинари,...

Меси е подготвен да потпише нов договор со ПСЖ

Аргентинскиот фудбалер Лионел Меси го поврзуваа со враќање во Барселона, но наводно тој е подготвен да потпише нов договор со ПСЖ. „Ел Паризиен“ објави дека...

Челси го договори Нкунку и веднаш тргна по нова ѕвезда

Англискиот гигант Челси не сака да ја повтори грешката од претходното лето кога остана без неколку договорени засилувања, па сега тргна по засилувања за...

Дејан Станковиќ во преговори со тим од Серија А

Српската легенда Дејан Станковиќ во моментов е без ангажман, откако ја напушти Црвена Звезда, па сега се поврзува со преселба во Сампдорија. Калчолигашот минува низ...

Миовски: Сакам да освојам „Златна копачка“ во Шкотска!

Македонскиот репрезентативец Бојан Миовски постигна два гола во победата на Абердин од 4-1 против Килманрок и така стигна до седум погодоци во осум меча...

Ремонт во Мадрид: Перез ќе избрка четири фудбалери!?

Реал Мадрид планира следното лето да се ослободи од неколку фудбалери, а „Марка“ го објави списокот на претседателот Флорентино Перез за „отстрел“. Шпанскиот гигант во...

Челси троши 60 милиони евра за фантастичен напаѓач!

Лондонскиот гигант Челси е на добар пат да го ангажира Кристофер Нкунку од Лајпциг за 60 милиони евра, иако двете екипи во моментов преговараат...

Ибрахимовиќ има голема причина за славје, а стигна и посебна честитка (Фото)

Шведскиот напаѓач Златан Ибрахимовиќ денеска го прослави 41. роденден, иако на теренот пред повредата покажа дека може да игра на врвно ниво без разлика...

Халанд против Јунајтед постави рекорд кој тешко ќе се урне!

Манчестер сити вчера го декласира Манчестер јунајтед со 6-3, а по три гола во победата постигнаа Ерлинг Халанд и Фил Фоден. Неверојатниот Норвежанец учествуваше во...