ВТА Сиднеј: Крај за Кербер, Возњацки сигурна!

0

Утрово беа одиграни 7 натпревари на ВТА турнирот во Сиднеј.

Каролина Возњацки победи над Путинтсева со 2:0 во сетови. Во првиот сет таа победи со 6:0, а во вториот со 7:5.

Најдобрата тенисерка во светот, Анџелика Кербер беше елиминирана од Касаткина со 2:0 во сетови.

Од останатите натпревари, Павличенкова победи против Кузњецова со 2:0, Стрицова против Винчи со 2:0, Бухард против Цибулкова со 2:0, Конте против Гаврилова со 2:0 и Дуан против Вандевеге со 2:0.

Share.