Бернардески би можел да замине, но каде…

0

 

За првпат оваа лето Стефано Пиоли призна дека најдобриот играч на Фиорентина би можел да си замине.

Се верува дека младиот и талентиран играч ќе му се приклучи на тимот на Јувентус, а сега веќе и официјално од таборот на Фиорентина признаа дека играчот би можел да си замине.

„Уште кога заврши сезоанта знаевме дека нашите најдобри играчи би можеле да заминат, а Бернардески е еден од нив“- изјави тренерот за Премиум Спорт.

„Што и да се случи, тимот ќе продолжи да чекори напред“.- заклучи тој.

Share.