Твитерџиите ја исмеваа Саудиска Арабија (фото)

0

И репрезентацијата на Саудиска Арабија ќе настапи на годинешниот Мундијал во Русија, па како и другите селекции и тие ги објавија имињата со кои ќе патуваат на овој собир.

Оваа прилика Твитерџиите ја искористија да се пошегуваат на нивна сметка. Имено, ретко кој би знаел кој се наоѓа на списокот на Саудиска Арабија со оглед на тоа што тој беше објавен со нивното писмо.

Ова е списокот на повикани фудбалери од страна на селекторот Хуан Антонио Пици…

Голмани: Асаф Ал Карни, Мохамед Ал Оваис, Јасер Ал Мусаилем, Абдула Ал Мајуф

Одбрана: Мансур Ал Араби, Јасер Ал Шашрани, Мохмаед Ал Бреик, Саед Ал Мовалад, Мотаз Хавсави, Осама Хавсави, Омар Хавсави, Мохамед Јахфали, Али Ал Буаихи

Среден ред: Абдула Ал Каибари, Абдулмалек Ал Каибрии, Абдула Отајф, Таисер Ал Јасим, Хусеин Ал Могахви, Салман Ал Фарај, Наваф Ал Абед, Мохамед Кано, Хатан Бахерби, Мохамед Ал Квикби, Салем Ал Давсари, Јехја Ал Шешри

Напаѓач: Фахад Ал Мувалад, Мохамад Ал Сашлави, Муханад Асири

Advertisements
loading...
Share.