дома тагови Real madrid

таг: real madrid

Најнови вести

Фергусон разочаран од навивачите: Ваков потег не се оправдува! 🎥

Евертон продолжи со лошите резултати во Премиерлигата и по заминувањето на Рафаел Бенитез, откако денеска загуби од Астон вила со 0-1 и тоне кон...

Вчера дојде на ЕП во Будимпешта, а денеска ја има најдобрата интервенција! 🎥

Холандија ја запиша првата победа во главната фаза од Европското првенство (ЕП) во ракомет, откако славеше против Црна Гора, а одличен на голот на...

Јунајтед даде гол во 93. минута, но од офсајд? ВАР молчеше, а навивачите на...

Манчестер јунајтед славеше против Вест хем со гол на Маркус Рашфорд во 93. минута. Претходно Боуен направи голема грешка и му дозволи на ривалот...

„Ѓоковиќ се обидуваат да го натераат да оди во – пензија!“

Темата за депортацијата на Новак Ѓоковиќ сè уште е актуелна во светот, а многумина сметаат дека Австралија немаше добар третман кон најдобриот тенисер во...

Ден на хаос во Англија: Над стадионот на Брентфорд леташе дрон, а на „Гудисон“...

Не навикнавме во Премиерлигата да гледаме сцени какви што имаше денеска. Најпрво поради високите казни и забраната за влез на стадиони, навивачите ретко прават...

Реал Мадрид има список со засилувања – шест ѕвезди за доминација во следната деценија!

Шпанскиот гигант Реал Мадрид бара засилувања за иднината, а медиумот „Марка“ пишува дека веќе е направен список со шест засилувања, кои ќе ги следи...

Алегри откри кој фудбалер ќе го напушти Јувентус оваа зима

Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри потврди дека велшкиот фудбалер Арон Ремзи ќе го напушти поранешниот италијански шампион до крајот на зимскиот преоден рок. Иако во...

Балотели се враќа во репрезентацијата за мечот против Македонија

Селекторот на италијанската репрезентација, Роберто Манчини планира во тимот да го повика напаѓачот на Адана Демирспор, Марио Балотели. Балотели го одигра последниот меч за „аѕурите“...

Црногорец го сретна Ѓоковиќ и го насмеа до солзи со виц за Федерер и...

Најдобриот тенисер Новак Ѓоковиќ по посетата на манастирот Острог се наоѓа во посета на Жабљак, каде што се сретна со Јован Радуловиќ, кој работи...

Тикет на денот (сабота, 22.01.2022)

Денешниот ден наликува на вистинска сабота. На терен ќе  гледаме натпревари од најјаките европски лиги, а ова е нашиот предлог тикет за денес. Хофенхајм –...