дома тагови јирген клоп

таг: јирген клоп

Најнови вести

Суарез се збогува од Гремио, но нема да оди во пензија! (Видео)

Уругвајскиот напаѓач Луис Суарез реши да го напушти Гремио, иако имаше договор до крајот на 2024 година, не нема да оди во пензија, туку...

Артета му се „реваншира“ на Гвардиола: Следно прашање, ве молам… (Видео)

Тренерот на Арсенал, Микел Артета не остана должен на провокациите од Пеп Гвардиола и му се „реваншира“ на идентичен начин. Манчестер сити одигра 3-3 против...

„Марсијал не е дете и калибар за Јунајтед – дава еден гол на секои...

Поранешниот фудбалер на Манчестер јунајтед, Рој Кин имаше критики за францускиот напаѓач Ентони Марсијал. Марсијал имаше караница со тренерот Ерик Тен Хаг на мечот меѓу...

Манчестер јунајтед му нудел две ѕвезди на Реал Мадрид за – 30 милиони евра

Манчестер јунајтед има големи проблеми со дел од ѕвездите, па истите сака да ги продаде во следниот преоден рок бидеќи му пречат во работат...

Де Лаурентис не може да се помири: Се чувствуваме ограбено!

Италијанскиот шампион Наполи беше поразен од Интер со 0-3 и направи чекор назад во битката за титулата во Серија А. Првиот човек на клубот Аурелио...

Судијата кој ги оштети граѓаните не доби казна!

Раководството на Премиерлигата соопшти дека судијата Сајмон Хупер нема да добие казна поради грешката на мечот меѓу Манчестер сити и Тотенхем. „Граѓаните“ тргнаа во контра-напад...

Де Хеа прифатил да се врати во Премиерлигата

Шпанскиот голман Давид Де Хеа наскоро би можел да се врати во Премиерлигата, откако добил понуда од Њукасл. Њукасл сака да го ангажира Де Хеа...

Руне кажа кога ќе го пратат Ѓоковиќ во – пензија!

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ има 36 години, но неговата доминација во светот на тенисот не запира и оваа сезона освои три гренслем-титули. Ѓоковиќ во сенка...

НБА-лигата му изрече казна на Јокиќ (Видео)

Денвер нагетс загуби од Сакраменто кингс со 117-123, а еден од најдобрите на паркетот беше Никола Јокиќ кој постигна 36 поени, 13 скокови и...

Мацари не даде изјава по дебаклот, директорот на Наполи откри зошто!

Наполи загуби со 0-3 од Интер на домашен терен и ги разочара навивачите, а тренерот Валтер Мацари не сакаше да даде изјава по дебаклот...